Forum 65
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum 65

Paylaşımın Adresi...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nedn Rüya qörürüz!!

YazarMesaj
Duyqu

Duyqu

Nedn Rüya qörürüz!! Empty
MesajKonu: Nedn Rüya qörürüz!!   Nedn Rüya qörürüz!! Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 9:10 pm

bu sorunun cevabını çok merak ediyordum. kütüphaneye gidip beyideki rüya gören merkezi inceledim okudum. insan uyurken metobolizması en düşük sewiyede çalışır. bunu hepimiz biliriz, ama ağlama, gülme, acı , mutluluk olaylarnı yöneten hormon çalışmazmış (!) ama yürasından ağlayarak weya mutlu bir şekilde uyannan çok insan war.

insan beyni saniyede gözüyle 16 film karesi görürmüş. hani şu sinemadaki filmler oluyor ya kare kare. onlardn saniyede 16 tane görürmüşüz. ama 16.yı algılıyamazmışız ve beyin bunu bilinç altında saklarmış. bilinç altıda beyin çalışmazken veya yorgunken ortaya çıkan birşey.
uyuduğumuzda beynimiz yorgunsa bu bilinç altındaa sakladığımız film kareleri rüya görmemizi sağlarmış. ama rüyalarda hiç bilmediğimiz şeyleri, yerleri görüyoz (!)
rüyada görülen şeylerin anamı insandan insana değişirmiş. yılan fobisi olanın yılan görmesi ile yılandan korkmayan birisinin yılan görmesi arasında fark warmış.
rüyayı en iyi insanın kendisi yorumlarmış ama unutulmamalıdırki önemli olan rüya görmektir. rüya gören insanın beyni yorgundur. beyinini dinlendirmelidir. hatta baı insanlar uyanıkkende rüya görebilmektedir. bunun adı hanüsülasyon. flower

Nedn Rüya qörürüz!!
1 sayfadaki 1 sayfası